Kürtçe Öğrenme Dersleri / Ön Söz


Açıklama: Yeni tekniklerle ve bu tekniklerin faydaları ile süreci tamamlayarak, sizleri 1.derece (Asta yekemîn) seviyesine hazır hale getirmeye çalışacağız.
Kategori: KÜRTÇE ÖĞRENME DERSLERİ / 0 DERECE
Eklenme Tarihi: 02 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 22 Ekim 2017, 21:54
Site: Wêje û Zimanê Kurdî / Kürt Dili ve Edebiyatı / Wêj
URL: http://www.kurtdiliedebiyati.com http://www.wejevan.com/haber/71-kurtce-ogrenme-dersleri-on-soz.html


 

Hînbûna Zimanê Kurdî (Ön Söz)

Bu çalışmamızda haftalık olarak konuları işleyeceğiz. Bu öğrenme programında, haftalık olarak düzenli bir çalışma ile Türkçe’yi bilen, Kürtçe’yi hiç bilmeyenler için programladık. Yani Kürtçe’nin 0 derecesi  (asta 0) olarak tanımlanabilir.

            Nitekim Kurdî-der, Nûbihar-der v.b. eğitim-kültür derneklerinde Kürtçenin 1.,2. ve 3.dereceleri (Asta yekem,dûyem û Sêyem) ayrıca hocalık (mamostetî) seviyeleri ücretsiz olarak zaten verilmektedir. Nitekim bu dernekler ülkenin batı bölgelerinde, İstanbul dışındaki kentler hariç, mevcut faşist zihniyetler nedeni ile yeterince hizmet verememektedir. Biz de bu bölgelerde yaşayan Kürtler’e veya Kürtçe’yi öğrenmek isteyen, Türkçe’yi de bilen diğer kardeş halklara, Kürçe’yi sıfırdan öğretmeye çalışacağız.

Bu öğrenme programında; daha önce uygulanan dil öğrenme teknikleri dışında, ilk kez uygulanacak teknikler yer alacaktır.  Siz değerli Kürtçe Öğrencilerine Kürtçe’yi çok pratik bir şekilde, yeni tekniklerle ve bu tekniklerin faydalarıyla, süreci tamamlayarak, sizleri 1.derece (Asta yekemîn) öğrencisi seviyesine hazır hale getirmeye çalışacağız.

detaylı bilgi için:
e-mail:  bedreddin-i-wani@hotmail.com
instagram: Bedreddînê WANî
twitter: Bedreddînê WANî
facebook: Kürtdili Edebiyatı